Skip to main content
OpenConf small logo

Providing all your submission and review needs
Abstract and paper submission, peer-review, discussion, shepherding, program, proceedings, and much more

Worldwide & Multilingual
OpenConf has powered thousands of events and journals in over 100 countries and more than a dozen languages.

Snaga mozgalica - obrazovni alat budućnosti

Interaktivno izlaganje „Snaga mozgalica - obrazovni alat budućnosti“ fokusira se na korištenje digitalnih alata za kreiranje obrazovnih zagonetki i križaljki, s ciljem unapređenja angažmana učenika i integracije inovativnih metoda u nastavu. Kroz primjenu naprednih tehnologija, učiteljima će biti prikazano kako koristiti alate koji omogućuju automatizaciju i personalizaciju sadržaja, čime će brže i učinkovitije razvijati obrazovne materijale koji odgovaraju potrebama i razinama znanja svojih učenika. Sudionici će tijekom interaktivnog izlaganja biti pozvani na rješavanje mozgalica koje su osmislile autorice uz pomoć AI. Zainteresirani će se upoznati s načinima kako prilagoditi određene mozgalice različitim obrazovnim predmetima i temama, potičući multidisciplinarno učenje i razvoj ključnih kognitivnih vještina, poput kritičkog razmišljanja i rješavanja problema. Imat će mogućnost stvoriti i predati svoju mozgalicu te tako koristiti tehnologiju koja omogućava veću personalizaciju nastave, kao i dinamično i poticajno okruženje. Polaznici će biti osposobljeni za stvaranje vlastitih obrazovnih sadržaja temeljenih na zagonetkama i križaljkama, koji su prilagođeni različitim uzrastima i temama. Kroz ovaj proces, zainteresirani će razvijati vlastite pedagoške pristupe, povećavajući motivaciju učenika i omogućujući im kreativno i aktivno sudjelovanje u nastavi. Cilj interaktivnog izlaganja je pomoći u unaprjeđenju vještina korištenja digitalnih alata za obrazovne svrhe, stvarajući time inovativne i efikasne metode nastave koje potiču angažman, razvoj kognitivnih vještina i kreativno učenje.

Ciljana grupa za ovu aktivnost su učitelji koji žele unaprijediti svoje obrazovne metode koristeći inovativne tehnologije i interaktivne alate. Očekivani polaznici su učitelji svih predmeta koji su zainteresirani za implementaciju mozgalica kao didaktičkih alata te žele razvijati kreativne i angažirane pristupe u nastavi. Aktivnost je također pogodna za učitelje koji žele unaprijediti svoje vještine u korištenju digitalnih alata za izradu obrazovnih sadržaja, a pritom poticati razvoj kognitivnih vještina učenika poput kritičkog razmišljanja i rješavanja problema. Polaznici bi trebali biti zainteresirani za primjenu novih tehnologija u nastavi i voljni istraživati načine kako učiniti nastavu zabavnijom i učinkovitijom.

Nisu potrebna prethodno stečena znanja, iskustva ni vještine.

Valentina Hosnjak
Osnovna škola Petrijanec
Croatia

Pohađala je Osnovnu školu Cestica. Nakon toga upisuje Prvu gimnaziju Varaždin (opći smjer), koju završava 2013.godine. Završenom gimnazijom i položenim ispitima državne mature upisuje Učiteljski fakultet – odsjek u Čakovcu, smjer učiteljski, modul informatika. U ljeto 2018. brani rad iz području informatike (Informacijska pismenost učitelja osnovnih škola) te se iste godine zapošljava kao učiteljica u produženom boravku u Osnovnoj školi Petrijanec. U jesen 2020. u istoj školi počinje raditi kao učiteljica informatike. Koristeći se kreativnim laboratorijskim setom Neuron, mentorica je učenicima u sklopu projekta Generacije Now kao i učenicima u projektu i na natjecanjima Croatian Makers lige. Na radnom mjestu obavlja i poslove podrške uporabe informacijske i komunikacijske tehnologije. Aktivno, u govoru i pismu, koristi engleski jezik te se služi osnovnim znakovnim jezikom. Redovito implementira inovativne metode i nove alate u nastavu. U postupku je napredovanja u zvanje mentora.

Jasminka Belščak
Osnovna škola Petrijanec
Croatia

Jasminka Belščak, mag.inf. , izvrsna savjetnica, učiteljica je informatike već 25 godina, zaposlena u OŠ Petrijanec. Predavač je u ETSN-ETC-CII Varaždinske županije. Sudjeluje na školskim, županijskim i državnim natjecanjima iz informatike, član je Županijskog povjerenstva informatičkog natjecanja, administrator resursa i e-Dnevnika kao i starog i novog školskog web-a. Pokretač je i koordinator nekoliko projekata na razini EU. Aktivno provodi BrAIn projekt u nastavi. Na Fakultetu organizacije i informatike Varaždin Sveučilišta u Zagrebu je stekla zvanje magistre informatike, a na Centru za društvene znanosti Sveučilišta Radboud, Nijmegen, Nizozemska je završila poslijediplomski specijalistički znanstveni program iz područja edukacije darovitih RITHA (Radboud International Training on High Ability) stupanj RITHA/ECHA Specialist for Gifted Education. Entuzijastica je i strastvena istraživačica inovativnih alata i sadržaja povezanih s IKT-om i edukacijom, a svoja otkrića rado dijeli na ŽSV, seminarima i savjetovanjima državne i međunarodne razine te raznim stručnim i znanstvenim člancima.